9 stycznia 2020  11:54 

Firma LIQUI MOLY szkoli uczniów i nauczycieli CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W ŁĘCZYCY

Uczniowie kształcący się w  zawodzie kierowca mechanik oraz nauczyciele praktycznej nauki zawodu zapoznali się w formie praktycznej z nowościami produktowymi Firmy LIQUI MOLY podczas szkolenia technicznego.

Firma LIQUI MOLY dodatkowo przekazała naszej placówce oświatowej płyny eksploatacyjne oraz chemię warsztatową do prac przy wszystkich naszych samochodach wykorzystywanych podczas praktycznej nauki zawodu ( w sumie jest to 5 pojazdów samochodowych).

Po wstępie teoretycznym uczniowie i nauczyciele praktycznej nauki zawodu  realizowali część praktyczną  szkolenia polegającą na wymianie oleju silnikowego półsyntetycznego  Leichtlauf 10W-40 (olej ten zawiera formułę powodującą osadzanie się warstwy dwusiarczku molibdenu na wszystkich powierzchniach podlegających procesowi tarcia. Zmniejsza zużycie paliwa oraz oleju. Zapewnia szczególną ochronę części przed ich zużyciem zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach, oraz równomierną pracę silnika przy minimalnym współczynniku tarcia. Dodatek MoS2 powoduje zabarwienie oleju na kolor szary) w jednym z nowo pozyskanych przez Dyrektora CKZ w Łęczycy mgr Kamila Cieślińskiego pojeździe samochodowym do praktycznej nauki zawodu.

 Zastosowano podczas ww  zadania produkt Pro-Line Engine Flush  (Oczyszczacz silnika. Czyści silnik ze wszystkich szkodliwych osadów i resztek olei. Poprawia sprawność mechaniczną silnika poprzez rozpuszczenie osadów min. Osadu blokującego pierścienie tłokowe.) z jednoczesnym pomiarem ciśnienia sprężania przed jak i po wymianie.

Podsumowując  szkolenie techniczne , które odbyło się w CKZ w Łęczycy należy stwierdzić iż jest to szkolenie ukierunkowane na najnowsze rozwiązania techniki motoryzacyjnej pozwalające uczniom jak i nauczycielom praktycznej nauki zawodu podwyższać kształcenie w sposób adekwatny do tendencji panujących w nowoczesnych stacjach obsługi pojazdów w Unii Europejskiej , do której należy Polska.

Tekst i zdjęcia mgr inż. Jarosław Piesik

Śledź Nas i dołącz do Naszej społeczności!
Skip to content