20 stycznia 2019  10:43 

Uczniowie CKP na turnieju „Złota Kielnia” w Toruniu

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy i Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy wzięli udział w eliminacjach okręgowych XLVIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Eliminacje odbyły się 12 stycznia 2019 r. w Toruniu.

 W eliminacjach wzięło udział dwóch uczniów reprezentujących Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy: Jakub Turkowski i Jakub Naturalny, oraz dwóch uczniów reprezentujących Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy: Jakub Nowakowski i Łukasz Wysocki – Wszyscy uczniowie kształcą się w ZSP nr 1
w Łęczycy w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych
w budownictwie. Turniej był podzielony na dwa etapy. Pierwszy etap trwał 60 minut, w którym uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań zawodowych, natomiast drugi etap trwał 30 minut i w tym etapie uczniowie opisowo rozwiązywali zadanie praktyczne. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

   Sześciu najlepszych uczniów z całej Polski weźmie udział w finale centralnym. Dla finalistów turnieju budowlanego „Złota Kielnia” przewidziane są atrakcyjne nagrody, które ufundowała Akademia Techniczna  z Wrocławia, oraz Firma Fakro. Uczniów do turnieju przygotowywali: Kamil Cieśliński i Dariusz Tomczyński.

Śledź Nas i dołącz do Naszej społeczności!
Skip to content